За или против матурите?

За или против матурите?

Мнениеот mOn » 10 Юни 2010 15:35

При посочване на своето мнение, моля да се обосновете защо....

Аз например съм против матурите, защтото не смятам, че те трябва да са критерият, по които да те приемат във ВУЗ и то не за друго, а заради няколко съществени причини:

Първо, всички сме на ясно, че не на всички населени места правилата са еднакви. С това имам предвид, че в по-малките градове и селца, място където всеки с всеки се познава и на по-голяма част от тези градчета в училищата няма камери, да препишиш се оказва много лесно. И за тези деца се оказва, че с отличните дипломи (без по-голяма част от децата да са положили усилия за това) и естествено добре взетите матури входът към някой ВУЗ е безпроблемен. И естествено не децата са виновни за това, а образователната ни система, където все куца нещо. :?

Второ, с тези матури още повече родители и деца имат нужда да ходят на частни уроци. Сега някой от вас ще си помисли: "еми да, много ясно, щтом не е учил на време, да ходи сега!" Но това не винаги е така, защтото в положението съвсем не е така. Много от учителите, които ни "преподават" в училище се отнасят небрежно към предмета си, с цел ... да ти предложат да отидеш на частен урок при тях! Знаят, това е незаконно, но те поемат риска да ти предложат това насаме! :?

Трето, какви са тези измислени матури за малките 4-ти 5-ти ... и т.н. клас? Е това вече си е простотия или поредната щтуротия на образователната ни система .... Вместо да оценяват учителите, тормозят децата ... и накрая пак нищто.
Какво ще научат децата ни с този стрес и тази обемна информация, с която им пълнят главите, питам аз??? :?

Сега сте Вие наред да изкажете своето мнение :roll:
Живей с усмивка с(:
Аватар
mOn
Нов
Нов

Re: За или против матурите?

Мнениеот lora » 08 Окт 2010 00:14

Аз също съм против матурите! Или ако ще ги има да можем да се освобождаваме от тях както е било навремето (с оценка над 5.50 ако не се лъжа)! Според мен това би било стимул за учениците да имат по-висок успех в училище. За мен лично матурата е доста стресираща, така че този компромисен вариант напълно ме устройва! :]

lora
Нов
Нов

Мнениеот loli » 08 Окт 2010 01:22

Аз съм ЗА матурите, но ПРОТИВ начина им на въвеждане.

За, защото смятам, че всеки един ученик, завършващ средното си образование трябва да има капацитета от знания, нужен за всеки един зрелостник, с което всъщност той да се отличава като личност. Но този "капацитет от знания" да бъде на ново "обща култура". Не можем да изискваме от учениците да знаят прекалено много подробности, свързани с учебният материал. Както и ... не може да учиш 12 години в една учебна институция и да не знаеш - Що е то "ретроспекция"? Кой е авторът на "Азбучна молитва", "история Славянобългарскае" ? Да не знаеш кога започват и кога завършват Първата и Втората световна война ... това е недопостимо. Просто трябва да съществува някаква система, чрез която учениците да си заслужат дипломите. Така и знанията, които са натрупали през годините ще им вдъхва увереност и сигурност в себе си м/у мнозинство от хора. Както и вероятността да изпаднат в неловка ситуация за некомпетентност е по-малка.
Аватар
loli
Нов
Нов

Мнениеот MetoIQ » 25 Дек 2010 18:54

ТВЪРДО ЗА! А обосновката ми е следната:
1-во: Не може хора, които през последните 12 години в училище да са пълни тъпанари, обаче там където са учили да им пишат оценките без да са положили никакъв труд или дори не са присъствали, и накрая да имат по-добра диплома от мене-при положение, че ми скъсват благородно продължение на гърба от учене.
2-ро: Да не им пука и даже да се присмиват на хората, които учат и накрая да ми се подиграват, че съм бил балък, поради положените от мене усилия.
3-то: Все пак трябва да има малко справедливост в тази държава иначе ще се напълним с министри, които имат фалшива диплома за висше образование! :shock:
4-то: Извинявам се на всички хора, които са били засегнати от моя коментар, но истината и статистиката сочат друго, така че без лоши чувства.

ПС: Вместо да ми пеете- па палатка па палатка хванете седнете и прочетете нещо. Подготовката за матурите отнема няколко месеца, а не 5 години. По-добре половин година гърч , отколкото цял живот мъка и мизерие, нали !? ;)
Аватар
MetoIQ
Нов
Нов

Мнениеот MetoIQ » 25 Дек 2010 18:58

Аз също съм против матурите! Или ако ще ги има да можем да се освобождаваме от тях както е било навремето (с оценка над 5.50 ако не се лъжа)! Според мен това би било стимул за учениците да имат по-висок успех в училище. За мен лично матурата е доста стресираща, така че този компромисен вариант напълно ме устройва! :]

Моето момиче, коментара който написах се отнася точно за такива газари като вас! Въобще не учиш и не присъстваш в часовете, пишат ти оценките е така и накрая вижте какво ще се получи- П.А.Р.А.Д.О.К.С. !
Аватар
MetoIQ
Нов
Нов

Назад към Други